Susreti Eurolige

Jugaši bolji od Mladosti u hrvatskom derbiju, Primorje slavilo u Grčkoj!

Vaterpolisti dubrovačkog Juga pobijedili su kao domaćini zagrebačku Mladost s 10-8 (4-4, 2-1, 2-2, 2-1) u ogledu 2. kola B skupine Lige prvaka...

Crnogorac Nikola Janović bio je najefikasniji u domaćoj momčadi s pet pogodaka. Dva gola za ''gospare'' dodao je Maro Joković, a po jedan Nikola Sutić, Pavo Marković i Paulo Obradović.

Kod ''žabaca'' je prvi strijelac bio Cosmin Radu s 3 gola. Boris Letica i Blai Mallarach su postigli po dva pogotka, a Marko Pavičić jedan.

U drugoj utakmici skupine, Vojvodina i Spandau odigrali su 6-6.

Jug je vodeći na ljestvici s maksimalnih 6 bodova, Mladost je druga s 3 boda, dok Spandau i Vojvodina imaju po jedan bod.

Uspješni su bili i vaterpolisti riječkog Primorja koji su u Grčkoj svladali domaći Vouliagmeni s 10-8 u susretu 2. kola A skupine.

Domaćini su bolje otvorili utakmicu, te su u drugoj četvrtini poveli s 4-2. No, tada je momčad trenera Zorana Roje u kratkom razdoblju postigla tri uzastopna pogotka, te time stigla i do prvog vodstva na utakmici s 5-4. Primorje je nakon prvog dijela vodilo sa 6-5, a u trećoj četvrtini se odlijepilo i na tri pogotka razlike, 8-5. Domaćini su s dva pogotka zaredom smanjili na 8-7, ali je riječka momčad opet pobjegla na tri razlike (10-7) i prelomila utakmicu.

Denes Varga je s tri gola bio najefikasniji u Primorju. Po dva pogotka dodali su Ivan Krapić i Petar Muslim, dok su Damir Glavan, Fran Paškvalin i Anđelo Šetka zabili po jedan gol.

Riječanima je ovo bila druga pobjeda u drugom nastupu, te su vodeći na ljestvici s maksimalnih 6 bodova.

U drugoj utakmici skupine, Budva je kao domaćin pobijedila Olympiacos s 8-5.