Jug slomio 'Žapce' za finale Jadranske lige!

U prvoj utakmici poluzavršnice Jadranske vaterpolske lige dubrovački Jug je pobijedio zagrebačku Mladost s 12:8 (2:0, 5:3, 2:2, 3:3).

Vaterpolisti Juga plasirali su se u finale ovogodišnje Triglav Jadranske lige i sutra u 18 sati za naslov će se boriti s boljim iz drugog polufinalnog dvoboja u kojem igraju Primorje EB i Jadran iz Herceg Novog.

Jug je do pobjede od 12:8 nad oslabljenom Mladosti, koja je imala brojne zdravstvene probleme, a u Rijeku su doputovali bez Letice i Živkovića, došli već na samom početku susreta.

Dubrovčani su u prve dvije četvrtine sjajnom obranom primili samo tri zgoditka, a prednost od 7:3 su sačuvali dokraja. Zagrepčani su imali katastrofalnu realizaciju igrača više od 13:2, a Dubrovčani, koji su i branitelji naslova, u prve dvije četvrtine su skoro realizirali svaki napad. Kod ujednačene momčadi Juga najviše se istakao Sandro Sukno s četiri zgoditka, dok je Vanja Udovičić kod Mladosti postigao tri gola.

MLADOST: Pavić, Vukičević, Perić, Bukić, Petković 2, Pavičić, Udovičić 3 (1), Brlečić, Karač 1, Muslim, Hinić, Buljubašić 1, Lončar 1, Marcelić.

JUG CO: Nižić, Vranješ 1, Sutić 1, S. Sukno 4, Joković 1, Drobac, Seman 1, Bušlje 2, I. Sukno, Dobud 1, Marković, Obradović 1, Ivanković, Šutalo.

PETERCI: Mladost 1/1, Jug.

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Mladost 13/2, Jug 12/7. (Hina/V.H.)