Ivica Kostelić 18. u superveleslalomu u Val Gardeni

Ivica ostao jedini skijaš koji je osvojio bodove u svih osam utrka Svjetskog kupa ove sezone...

U talijanskoj Val Gardeni najbolji svjetski skijaši vozili su treći superveleslalom Svjetskog kupa, a hrvatski skijaš Ivica Kostelić utrku je završio na solidnom 18. mjestu.

Nakon dva superveleslaloma ove sezone Kostelić je u ovoj disciplini zauzimao 16. mjesto, a rezultat iz Val Gardene rezultat je u rangu njegovih sadašnjih mogućnosti u ovoj disciplini. Završio je 18. sa dvije sekunde i 26 stotinki zaostatka za pobjednikom, Austrijancem Michaelom Walchhoferom. Ivica je na prvom prolazu već kasnio 96 stotinki, nakon čega se zaostatak povećavao i na kraju je u cilju imao minus veći od dvije sekunde.

"Zadovoljan sam vožnjom jer sam bolje vozio nego li u Lake Louise. Dvije velike greške su me koštale dosta vremena i sigurno plasmana među prvih deset. Za spust u subotu nadam se uloviti neki bod iako mi ova staza baš i ne leži", izjavio je nakon utrke naš najbolji skijaš.

Inače, Walchhofer je posve dominirao tijekom ove utrke, pa je drugoplasirani Nijemac Stephan Keppler zaostao 67 stotinki, a jedini koji su se još ugurali unutar sekunde zaostatka su bili treći Kanađanin Erik Guay i četvrti Austrijanac Benjamin Raich.

Pobjedom se Walchhofer probio na prvo mjesto ukupnog redoslijeda, no minimalni su zaostaci Raicha i Svindala. Ovaj potonji nije uspio završiti utrku u Val Gardeni, pao je na sredini staze bez posljedica. Recimo da je Ivica Kostelić trenutačno 11. u ukupnom redoslijedu sa 168 bodova.

U superveleslalomu su od hrvatskih predstavnika još nastupili Natko Zrnčić-Dim i Tin Široki, ali sa visokim startnim brojevima 59 i 66 nisu uspjeli doći do cilja. Zrnčić-Dim je imao vrlo dobra prolazna vremena, no ipak je ostao bez plasmana.

"Dobro sam skijao što me veseli. Sa tako visokim startnim brojem moram riskirati i da nije bilo greške na kraju bi i uspio, ali sam zadovoljan skijanjem", rekao je Natko.