počelo je!

Mladi Istok Rodeš osvojio prve bodove u Svjetskom kupu: ''Vidimo se u Wengenu''

Norvežanin Henrik Kristoffersen pobjednik je slaloma koji se u nedjelju za Svjetski kup vozio u Adelbodenu, dok je hrvatski skijaš Istok Rodeš zauzeo 25. mjesto.

Henrik Kristoffersen, kojem je ovo treća pobjeda u slalomu ove sezone, pobijedio je danas s vremenom 1:54.87, a zaostatak pobjednika Snježne kraljice drugoplasiranog Talijana Manfreda Moelgga za njim je 1,83 sekunde (1:56.70), dok je treći Austrijanac Marcel Hirscher sa zaostatkom od 2,19 (1:57.06).

Istok Rodeš je prvu vožnju završio kao 29., a zaostatak za pobjednikom bio je 4.79 sekunde. Istok je imao 11. najbolje vrijeme 2. vožnje te je 25.mjestom došao do prvih bodova u FIS Svjetskom kupu.

''Uspio sam osvojiti svoje prve bodove u Svjetskom kupu tu u Adelbodenu. Nažalost, na Sljemenu mi je malo falilo, volio bih da su mi prvi bodovi bili doma pred mojom publikom. Uspio sam to danas, valjda je tako trebalo biti. Skijanje nije bilo ni blizu onog kako ja skijam. Mislim da mogu bolje od ovog, naročito prvi ''lauf'' koji je bio dosta težak, u magli i grbav. U drugom ''laufu'' sam imao dolje grešku zbog koje sam izgubio dosta vremena, ali eto završio sam 25., vidimo se u Wengenu'', poručio je juniorski svjetski prvak u slalomu.

U poretku skijaša u slalomu vodi Austrijanac Hirscher sa 360 bodova, a isti broj bodova ima i današnji pobjednik Kristoffersen. Treći je Moelgg sa 326 bodova.

U ukupnom poretku skijaša prvi je Hirscher sa 893 bodova, drugi je Francuz Alexis Pintaurault sa 594 bodova, a treći je Kristoffersen sa 592 bodova.