Final Four: Jug izgubio od Partizana za treće mjesto

Vaterpolisti beogradskog Partizana pobijedili su dubrovački Jug Croatia osiguranje nakon boljeg izvođenja peteraca s ukupnih 16-15 u dvoboju za treće mjesto na Final-Fouru u Napulju...

Bila je to utakmica u kojoj su Dubrovčani stalno bili u zaostatku, pa je Partizan, kojeg vodi bivši proslavljeni reprezentativac bivše Jugoslavije Igor Milanović, nakon tri četvrtine imao dva gola prednosti, 9-7. No, Jug je u zadnjoj minuti zabio tri, a primio jedan pogodak, čime je odveo utakmicu u produžetke. Nakon njih opet nije bilo pobjednika (11-11), pa su odlučivali peterci, u kojima je beogradski klub bio bolji s 5-4.

Maro Joković bio je najbolji strijelac kod Juga s tri gola. Po dva pogotka postigli su Miho Bošković, Pavo Marković i Paulo Obradović, a po jednom su se u strijelce upisali Tihomil Vranješ i Lukas Seman. U Partizanu je najbolji strijelac bio Stefan Mitrović s tri pogotka.

Podsjećamo, u finalu se sastaju branitelj naslova, crnogorski Primorac i talijanski Pro Recco. Bit će to repriza prošlogodišnjeg finala.

Vaterpolo, Final-Four Lige prvaka, za treće mjesto:

Partizan – Jug CO 16-15 na penale /10-10, 11-11/ (4-2, 2-3, 3-2, 1-3 / 1-0, 0-1 / 5-4)

finale: Pro Recco – Primorac (20.00)