KAKVA PARTIJA

Fenomenalan start Nexea u europsku sezonu, razbili su Dance na proste faktore

Fenomenalnu utakmicu odigrali su rukometaši Nexea u otvaranje nove sezone Europske lige.

Manuel Štrlek (Foto: Manuel ŠtrlekBorna Jaksic/PIXSELL)

Rukometaši hrvatskog doprvaka Nexea na uvjerljiv su način započeli novu sezonu igranja u Europskoj ligi svladavši danski Skjern s 39:25 (20:10) u utakmici 1. kola u skupini D, odigranoj u utorak u Našicama.

Momčad Branka Tamšea vodila je od prve do posljednje minute utakmice, već na poluvremenu imala deset pogodaka prednosti (20:10), a na kraju su našički rukometaši slavili s 14 golova razlike (39:25).

Lovro Jotić, Manuel Štrlek i Luka Moslavac predvodili su domaće strijelce s po sedam pogodaka svaki, a Predrag Vejin postigao je četiri gola. Odlični su bili i vratari: Dominik Kuzmanović obranio je 12 od 30 šutova, a Moreno Car četiri od 11.

Noah Theo Gaudin s pet je golova bio najbolji strijelac danske momčadi.

U drugom dvoboju u ovoj skupini portugalska Braga slavila je s 34:26 na gostovanju kod slovačkog predstavnika Povazske Bystrice.

Nexe će za tjedan dana ponovno biti domaćin, a u drugom će kolu u dvorani OŠ Kralja Tomislava gostovati Braga.