Preokret na preokret

Luda utakmica na Europskom prvenstvu: Island svladao hit turnira, evo što to znači za Hrvatsku

Island je pobijedio Austriju u posljednjoj utakmici drugog kruga skupine I Europskog rukometnog prvenstva.

Viggo Kristjansson (Foto: Ante Čizmić/Cropix)

Posljednji dan drugog kruga Europskog rukometnog prvenstva otvoren je pobjedom Islanda protiv Austrije rezultatom 26:24 (14:8).

Nevjerojatan je bio tijek događaja na ovom susretu. Island je do poluvremena stekao velikih šest golova prednosti i činilo se da će se Austrijanci teško vratiti, ali početak drugog poluvremena donio je čudesan preokret i austrijsku seriju 8:1 kojom su došli u vodstvo.

Uslijedila je igra gol za gol, a onda se Island u finišu odvojio na dva razlike i to sačuvao do samog kraja.

Islanđane je do pobjede predvodio Sigvaldi Gudjonsson s osam golova, sedam je dodao Aron Palmarsson, dok je Tobias Wagner bio najefikasniji kod Austrije sa sedam pogodaka.

Hrvatska ide na olimpijske kvalifikacije

Trijumf Islanđana znači da će Hrvatska završiti posljednja u skupini I, a činjenica da je Island završio ispred naše reprezentacije automatski se reflektira i na olimpijske kvalifikacije.

Naša reprezentacija osigurala je nastup na jednom od triju olimpijskih kvalifikacijskih turnira, a koji će to točno biti, saznat ćemo po završetku ovog Europskog prvenstva i Afričkog prvenstva, koje trenutačno također traje.