EP: Draganji srebro i hrvatski rekord na 50m slobodno!

Duje Draganja osvojio je srebrnu medalju na 50 metara slobodno na EP u malim bazenima u Istanbulu s vremenom novog hrvatskog rekorda i petim svih vremena 20.70...

Draganja je zaostao 17 stotinki sekunde za pobjednikom, Francuzom Frederickom Bousquetom, dok je broncu osvojio Rus Sergej Fesikov.

U istoj je disciplini kao 14. završio Mario Delač, koji se s vremenom 21.70 nije uspio plasirati u finale.

Mario Todorović plasirao se u finale na 100 metara leptir i s vremenom 50.29 popravio svoj vlastiti, a tako i hrvatski rekord. U svojoj polufinalnoj utrci Todorović je bio treći, dok se na kraju u finale plasirao sa šestim najboljim vremenom.

Dominik Straga na najbolji je način iskoristio postojanje deset traka na istanbulskom natjecanju, te se s devetim vremenom (50.85) plasirao u sutrašnji finale.

Sanja Jovanović se s trećim najboljim vremenom (57.09) plasirala u finale na 100 metara leđno. Najbolja je bila Ruskinja Ksenija Moskvina, a druga Bjeloruskinja Aleksandra Herasimenja.

Hrvatska štafeta 4x50 metara mješovito završila je kao sedma u finalnoj utrci. Bez Draganje u sastavu (Cvitković, Rogulj, Todorović, Puninski) Hrvatska je otplivala u vremenu 1:33.48. Slavili su Rusi u vremenu novog svjetskog rekorda (1:31.80), ispred Nijemaca i Francuza.