EBEL: 'Medvjedi' nakon ruleta penala poraženi na Šalati

Hokejaši Medveščaka poraženi su u dugo očekivanoj utakmici na otvorenom klizalištu na Šalati. Bolji je u 48. kolu EBEL lige nakon penala bio Villach (3-2)...

Nakon što su tijekom prve trećine mreže obiju momčadi ostale čiste, u drugom je dijelu igre Medveščak preuzeo glavnu riječ.

U 30. minuti je, u situaciji s igračem više, radost domaćim navijačima omogućio John Hečimović. Samo pet minuta kasnije je prednost Zagrepčana povećao Joel Prpic.

Hokejaši Teda Satora ipak nisu uspjeli sačuvati vodstvo u posljednjoj dionici. Trud Austrijanaca se isplatio, najprije su smanjili preko Gerharda Unterluggauera u 47. minuti, da bi Jean Francois Fortin četiri minute kasnije osigurao produžetak.

A kako ni u njemu nije bilo pogodaka, pobjednik se odlučivao pucanjem kaznenih udaraca u čemu se spretnijim pokazao Villach kojem je dva boda donio spomenuti Fortin. Ipak, Medveščaku ostaje utjeha da je uzeo barem jedan bod kojim je sada na ljestvici izjednačen s Albom Volan.

Sljedeću utakmicu 'medvjedi' igraju u nedjelju, ponovno na Šalati. Suparnik je trećeplasirana momčad lige, Vienna Capitals.