Emotivni spektakl

Suze za Iztoka Puca: Zagreb za gol slabiji od velike Barce u punoj Areni

Rukometaši CO Zagreba pretrpjeli su prvi poraz u Ligi prvaka ove sezone. U prepunoj Areni izgubili su od aktualnog prvaka Europe Barcelone s 31-30...

U prvom poluvremenu su domaći rukometaši većim dijelom imali minimalnu prednost, pa su i na odmor otišli s vodstvom 14-13. No, u nastavku je Barcelona preuzela vodstvo u svoje ruke, a hrvatski prvak ih je lovio i pokušao stići. Zagreb je posljednje izjednačenje imao kod rezultata 24-24.

U samoj završnici je Barcelona pobjegla i na tri gola razlike, ali je Zagreb svejedno imao u zadnjih 15 sekundi napad za izjednačenje. No, Kopljarovo dodavanje za Balića nije bilo točno i propala je prilika za osvajanje jednog boda.

''Kad su uoči utakmice pustili filmić o Pucu, u tom trenutku su mi krenule suze. Pogotovo na onaj gol protiv Wallaua. Bio nam je veliki motiv za Barcu. Ponovno smo ostali korak do. Bili smo borbeni, čvrsti i dobri u napadu. Oni su ipak prvaci Europe i kažnjavaju svaku pogrešku'', rekao je Zlatko Horvat koji je s deset golova bio najbolji strijelac CO Zagreba. Sedam golova zabio je iz sedmeraca.

''Žao mi je što je Arena puna, a atmosfera kakva treba biti bila je samo u zadnje tri minute. Da je takva atmosfera cijelu utakmicu, sada bi sretni izašli iz dvorane'', izjavio je David Špiler koji je zabio pet golova iz devet pokušaja.

Goste su predvodili Rutenka sa 7 i Garcia sa 6 golova.

Prihod s ove utakmice namijenjen je obitelji preminulog bivšeg igrača Zagreba i hrvatskog reprezentativca Iztoka Puca. Uoči početka je odana počast velikanu hrvatskog rukometa i sporta.

U drugoj utakmici ove skupine, Chambery našeg Damira Bičanića je kao domaćin pobijedio Kadetten Schaffhausen s 33-29 (18-16).