Blanka Vlašić i Sandra Perković slavile i na mitingu u Bruxellesu!

Blanka Vlašić (26) pobjednički je završila svoju besprijekornu sezonu u natjecanjima skakačica u vis na mitinzima atletske "Dijamantne lige", ona je u Bruxellesu u svom sedmom nastupu u ovom natjecanju i sedmi put pobijedila, te tako osvojila ukupno prvo mjesto s maksimalnih 32 boda.

Dvostruka svjetska prvakinja, koja je ove godine po prvi put u karijeri osvojila i naslov europske prvakinje po prohladnom je vremenu i laganoj kiši u Bruxellesu preskočila 2,00 metra, te svojoj niski uspjeha u "Dijamantnoj ligi" (Doha, Oslo, Rim, Pariz, Stockholm, London) pridodala pobjedu i na završnom mitingu.

Vlašić je do visine od 1,95 bila bez rušenja, da bi 1,98m i 2,00m preskakala iz drugog pokušaja, ali i to joj je bilo dovoljno za pobjedu.

Drugo mjesto je s preskočenih 1,98m osvojila Talijanka Antonietta Di Martino, a treće s istom visinom Šveđanka Emma Green.

Po osiguranoj pobjedi Vlašić je pokušala preskočiti letvicu na visni od 2,04m, što bi joj bio novi najbolji rezultat sezone, no niti jedan od tri pokušaja nije bio uspješan.

Vlašić je u "Dijamantnoj ligi" trijumfirala sa 32 boda, drugo je mjesto sa četiri zauzela Di Martino, dok je Green s tri boda treća.

Do kraja sezone Vlašić će još nastupiti na mitingu u Zagrebu 1. rujna, te na Kupu kontinenata u Splitu sljedećeg vikenda.

Sandra Perković slavila je u bacanju diska. Europska prvakinja iz Barcelone do pobjede u Bruxellesu je stigla bacivši novi hrvatski rekord od 66,93 metara.

Perković je tako pri samome kraju ove vrlo uspješne sezone uspjela popraviti vlastiti nacionalni rekord, kojega je postavila u ožujku u Splitu, za osam centimetara.

Pobjeda u Bruxellesu druga je za Perković u "Dijamantnoj ligi" ove godine, najbolja je bila i u New Yorku, a zahvaljujući njima, te drugom mjestu u Londonu i trećem mjestima u Dohi i Parizu naša mlada atletičarka zauzela je drugo mjesto u ukupnom redoslijedu diskašica u "Dijamantnoj ligi", iza Kubanke Yarelis Barrios.

Upravo je Barrios bila druga iza Perković s hicem od 65,96 metara, dok je treće mjesto zauzela Kineskinja Yanfeng Li sa 64,74m. (Hina)