Biatlon: Fak peti u mješovitoj štafeti

Kalendarska je biatlonska godina završila utrkom mješovitih štafeta na natjecanju Svjetskog kupa na slovenskoj Pokljuci. Pobijedili su Šveđani, dok su domaćini Slovenci zauzeli peto mjesto...

Vrijeme pobjedničke štafete iznosi jedan sat, 17 minuta i 52 sekunde. Na drugom su mjestu Ukrajinci zaostali samo 0.3 sekunde, dok je treće mjesto zauzela Francuska s 1.3 sekunde zaostatka.

Slovenci, koje su u prvim dvjema izmjenama predstavljale Andreja Mali i Teja Gregorin na šestkilometarskim dionicama, a potom Klemen Bauer i Hrvat Jakov Fak na 7.5-kilometarskim, za pobjednicima za zaostali 44.3 sekunde, a za četvrtoplasiranim Rusima nepunih 39 sekundi.

Fak je štafetu uoči posljednje izmjene primio šesti po redu. U svojoj je dionici uspio preteći Talijana.

Natjecanje Svjetskog kupa u 2011. godini nastavlja se u njemačkom Oberhofu.