Perica opet strijelac

Vijest dana: Andrija Balić debitirao za Udinese!

Na utakmici u Udinama nastupila su dvojica hrvatskih nogometaša.

U prvoj utakmici nedjeljnog programa 35. kola Serie A Udinese i Atalanta su odigrali 1:1.

Strijelac za domaćine bio je Stipe Perica kojem je to šesti ovosezonski pogodak u Serie A. Ljubimac navijača Udinesea u 53. je minuti izjednačio rezultat nakon što su gosti iz Bergama na poluvremenu vodili pogotkom Bryana Cristantea.

Ipak, glavna vijest za istaknuti s ove utakmice nije ni novi gol Perice ni još jedan Atalantin korak bliže prema izlasku u europska natjecanja nego - Andrija Balić.

Ovaj 19-godišnji Dugopoljac stigao je u Udinese iz Hajduka u zimskom prijelaznom roku 2016. godine. Otad je u svakoj utakmici sjedio na klupi, a nevjerojatan je podatak da je više od 15 mjeseci moralo proći da debitira za prvu momčad.

Trener Luigi Delneri dao mu je 60 minuta, prije nego li ga je zamijenio iskusni Belgijanac Sven Kums.

Balić je u 34. minuti dobio žuti karton.

Udinese je miran u sredini ljestvice, daleko od zone ispadanja, a istovremeno nedovoljno blizu plasmana u europska natjecanja.

S Atalantom je situacija potpuno drugačija. Njihova sezona je fenomenalna, igraju iznad svih očekivanja i jako su blizu plasmana u Europa ligu jer imaju lijepu prednost ispred posrnulih milanskih velikana.