Nekadašnji brazilski reprezentativni duo Ronaldo i Roberto Carlos pomogli su svom Corinthiansu da ostvari novu pobjedu u susretu po skupinama Cope Libertadores...

U skupini 1 južnoameričke inačice Lige prvaka Corinthians je s 2-1 bio bolji od paragvajskog Cerro Porteña, te nakon četvrte odigrane utakmice u grupi predvode ljestvicu s 10 osvojenih bodova. Tri manje ima urugvajski Racing, a slijede kolumbijski Independiente Medellin s tri, odnosno Cerro Porteño s jednim osvojenim bodom.

Ronaldo je bio strijelac vodećeg pogotka na utakmici u 36. minuti susreta igranog na stadionu Pacaembu u Sao Paulu u četvrtak. Pospremio je iz blizine loptu koju je vratar gostiju spasio nakon nespretnog udarca glavom svog suigrača, no ona se odbila do nekadašnjeg najboljeg svjetskog nogometaša kojem s pola metra nije bilo teško ugurati ju u praznu mrežu.

Kapetan Chicao povisio je rezultat iz slobodnog udarca u gornji lijevi kut u 64. minuti prije no što je 2-1 postavio Julio dos Santos u 79.

Roberto Carlos proglašen je igračem susreta.