UTAKMICA KARIJERE

VIDEO Prije točno 11 godina Zlatan se poigrao s Englezima: Zabio im je četiri, uključujući i "onaj" gol

Švedska je 14. studenog 2012. godine u prijateljskom susretu savladala Englesku rezultatom 4:2, a sva četiri pogotka postigao je Zlatan Ibrahimović.

Zlatan Ibrahimović (Foto: Afp)

Zlatan Ibrahimović odigrao je 122 utakmice za reprezentaciju Švedske te usput postigao ogromna 62 pogotka.

Najbolju od tih partija odigrao je prije točno 11 godina, kad je doslovno sam razbio reprezentaciju protiv koje je pobjeda uvijek veliku gušt, pa čak i ako je riječ o prijateljskom susretu, reprezentaciju Engleske.

Utakmicu koja je odigrana na stadionu Friends u Stockholmu domaći su dobili rezultatom 4:2.

Škarice kakve nikad prije ni kasnije nismo vidjeli

Ibrahimović je doveo žute u vodstvo u 20. minuti, a Englezi su do poluvremena preokrenuli golovima Welbecka i Caulkera. Ipak, završnica je pripala Zlatanu, koji je pogađao u 77., 84. i 91. minuti.

Za onaj posljednji gol nagrađen je nagradom Puškaš za najljepši gol godine, s čak 48,7 posto glasova. Sjećate ga se, zar ne? Onog otpatka koji je primio na prsa, a onda škaricama pogodio vrata koja je Joe Hart napustio.