Nogometaši aktualnog njemačkog nogometnog prvaka Wolfsburga svladali su na svom stadionu Hoffenheim sa 4-0 u prvom nedjeljnom dvoboju 29. kola Bundeslige…

Najveće zasluge za uvjerljivu pobjedu 'vukova' imaju BiH reprezentativci Edin Džeko s dva pogotka i jednom asistencijom, te Zvjezdan Misimović s jednim golom i jednom asistencijom. Josip Šimunić nije konkurirao za momčad Hoffenheima, dok je Boris Vukčević odigrao svih 90 minuta za goste.

Cijeli dvoboj odigrala su sva četvorica bosansko-hercegovačkih reprezentativaca, Džeko i Misimović kod domaćina, odnosno Sejad Salihović i Vedad Ibišević kod gostiju. Na kraju dvoboja okupili su se zajedno na centru i razmijenili pokoju riječ, a znatno više razloga za zadovoljstvo imali su Wolfsburgovi Bosanci, i zbog momčadskog i zbog osobnog učinka.

No, idemo redom. Džeko je prvi gol na utakmici zabio u 25. minuti, glavom s pet metara, nakon što ga je odličnim centaršutom s lijeve strane poslužio Gentner. U 51. minuti, domaćin je povećao prednost. Misimović je slobodnim udarcem s desne strane kompjutorski precizno pronašao Talijana Barzaglija koji je poentirao glavom za svoj prvi pogodak sezone u Bundesligi.

Džeko je poveo akciju za treći gol domaćina u 74. minuti, uposlio je Misimovića, a ovaj je sjajno izbacio iz igre gostujuće obrambene igrače i udarcem lijevom nogom u sami kut pogodio za 3-0. Tek što su gosti krenuli s centra, već u sljedećoj minuti je Džeko iz kontranapada opet bio strijelac. Izvrsno ga je pronašao Grafite, a Džeko je postigao još jedan pogodak iz blizine, ovoga puta s nogom.

Bio je to njegov 18. pogodak ove sezone u Bundesligi, a četvrti puta u zadnjih pet dvoboja bio je dvostruki strijelac! Zatajio je, kao i cijela momčad, jedino u prethodnom Wolfsburgovom domaćem ogledu protiv Herthe, u kojem su gosti iz Berlina neočekivano slavili s 5-1. Ovoga puta su Džeko i suigrači pokazali sasvim drukčije lice.

Sa Kießlingom iz Bayera i Kuranyijem iz Schalkea, Džeko se izjednačio se po broju golova, sva trojica na vrhu ljestvice imaju po 18. No, ako gledamo zbroj golova i asistencija, Tu je Džeko najbolji, jer je deset puta ove sezone dodavao za gol svoje momčadi. Na toj ljestvici (zbroj golova i asistencija) je Misimović na petom mjestu s 20 bodova, jer je protiv Hoffenheima upisao deveti gol i 11. asistenciju ove sezone.
Wolfsburg zauzima deveto mjesto na ljestvici sa 43 boda, a Hoffenheim, koji je u zadnjih pet kola osvojio samo dva boda, drži 11. mjesto s 34 boda.