Težak poraz

Istra isprašila Hajduk: Splićani odmarali glavne igrače i dobili porciju

Istra je u Puli pobijedila Hajduk 4:1 u 3. kolu HNL-a...

Nogometaši Istre 1961 u susretu su 3. kola Prve HNL na svom terenu svladali Hajduk s uvjerljivih 4-1 (2-0), dok su u drugom nedjeljnom susretu Zagreb i Rijeka odigrali 3-3 (2-2).

Trener Hajduka Damir Burić odlučio je odmoriti glavne uzdanice za predstojeći dvoboj „bijelih“ u 3. pretkolu Europske lige, a Istra je to sjajno iskoristila. Čvrstom i odlučnom igrom momčad Igora Pamića deklasirala je Splićane i sasvim zasluženo slavila s visokim rezultatom.

Puljani su već u prvom poluvremenu poveli sa 2-0 golovima Heistera (9) i Repića (39), a već početkom nastavka Tomić (50-11m) je povisio na 3-0. Kiš (63) je nakratko vratio nadu Hajduku u preokret, ali odmah čim je Istra krenula s centra Heister (64) je svojim drugim golom vratio domaćima prednost od tri gola.

Istra 1961 je sada druga na ljestvici sa šest bodova, jednim manje od vodećeg Splita, a jednim više od trećeg Dinama, dok je Hajduk s dva boda osmi. Isti broj bodova imaju sedmi Zagreb i deveti Inter, a bod manje ima posljednji Slaven Belupo koji ima i utakmicu manje.

U prvom poluvremenu utakmice u Kranjčevićevoj Rijeka je dva puta vodila golovima Balaja (23, 32), ali Zagreb je oba puta uspijevao izjednačiti nakon samo dvije minute preko Gabrijela Bobana (25, 34). U nastavku je Zagreb stigao do prednosti pogotkom Krovinovića (73), ali tada je Rijeka brzo stigla do poravnanja zahvaljujući Bezjaku (77). Rijeka je i tako i treći put zaredom odigrala neodlučeno, te je šesta s tri boda, dok je Zagreb sedmi s dva.

U ponedjeljak će kolo zaključiti Slaven Belupo i Lokomotiva.