Barem privremeno

Ukrajina iščupala pobjedu u Finskoj i približila se Hrvatskoj

Odigrane su još tri utakmice šestog kola kvalifikacija za Svjetskog prvenstvo, od kojih je nama jedna posebno zanimljiva.

U sklopu šestog kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u skupini I je Ukrajina kao gost pobijedila Finsku s 2:1 i (barem privremeno, do završetka utakmice Island - Hrvatska), skočila na drugo mjesto s dva boda manje od Vatrenih.

Nakon što u prvom poluvremenu nije bilo golova Ukrajinci su u Tampereu poveli u 51. minuti kada je strijelac bio Jevhen Konopljanka koji je s dva metra ubacio loptu u praznu mrežu nakon što je finski vratar Hradecky obranio šut Malinovskog.

U 72. još jedan igrač iz Bundeslige, napadač Bayera iz Leverkusena Joel Pohjanpalo, poravnava rezultat.

Ali, samo tri minute kasnije, Artem Besedin zabija za novo vodstvo koje su Ukrajinci uspjeli sačuvati i uzeti sva tri boda.

Zanimljivo, poput Pohjanpala, i Besedin je u igru ušao u drugom poluvremenu.

Preostale dvije utakmice koje su se igrale u ranijem terminu bile su one iz skupine D i obje su završile remije.

Irska i Austrija su odigrale 1:1 (Walters 85' / Hinteregger 31'), a Moldavija i Gruzija 2:2, nakon što su Moldavci na poluvremenu imali dva gola prednosti.

SKUPINA D

Irska - Austrija 1:1 (Jonathan Walters 85 / Martin Hinteregger 32)

Moldavija - Gruzija 2:2 (Radu Ginsari 15, Alexandru Dedovs 36 / Giorgi Merebašvili 65, Valeri Kazaišvili 70)