Tottenham i City nastavili mrtvu utrku za Ligu prvaka

Utrku za Ligom prvaka neumorno nastavljaju Tottenham i Manchester City. Obje su momčadi pobjednički izašle iz svojih utakmica 37. kola, pa susret prije kraja engleskog nogometnog prvenstva Spursi i dalje imaju bod prednosti...

U srijedu, u zaostaloj utakmici 29. kola, dva se rivala susreću u Manchesteru u dvoboju koji bi mogao odlučiti o četvrtoplasiranom sastavu. U zadnjem kolu Premiershipa Tottenham će na noge Burnleyju, već sigurnom drugoligašu, dok će City gostovati kod kudikamo čvršćeg West Hama.

Nešto je teži posao u subotu imao Manchester City, a Aston Villa se, izgledno je, ovim porazom oprostila od elitnog klupskog natjecanja Europe. Imali su gosti uvodnu prednost nakon što je Carew u 16. minuti pogodio za 1-0.

Prva reakcija mađarskog golmana Cityja, Martona Fülöpa, inače posuđenog od Sunderlanda, tako je bila vađenje lopte iz vlastite mreže, no sve su spasili Tevez i Adebayor već do poluvremena. Argentinac je bio precizan iz jedanaesterca kojeg je izborio Johnson, a Togoanac dvije minute kasnije, u 43., i to nakon što je u akciji koja je prethodila Carew uzdrmao okvir gola domaće momčadi. Bellamy je pred kraj susreta zabio za konačnih 3-1.

S 23 postignuta gola iz 34 utakmice Carlos Tevez četvrti je najbolji strijelac lige.

Manje golova, ali jedan krasan, vidjela je zadovoljna publika na White Hart Laneu. Strijelac je u 38. minuti, iskosa desno s nekih dvadesetak metara bio Tom Huddlestone. Pogodio je jakim udarcem u sam gornji lijevi kut vratara Jussija Jääskeläinena za 1-0 pobjedu Tottenhama protiv Boltona.

Luka Modrić odigrao je cijelu utakmicu za Spurse, a Ivan Klasnić za Bolton iz igre izašao u 61. minuti.

Premiership, 37. kolo, subota:
Birmingham - Burnley 2-1 (Jensen 29-ag, Benitez 41 / Thompson 87)
Manchester City - Aston Villa 3-1 (Tevez 41 - 11m, Adebayor 43, Bellamy 89 / Carew16)
Portsmouth - Wolverhampton 3-1 (Dindane 20, Utaka 39, Brown 67 / Doyle 35)
Stoke City - Everton 0-0
Tottenham - Bolton 1-0 (Huddlestone 38)