Kasno poveli

Teška pobjeda Napolija protiv Cagliarija, Lecce svladao Frosinone

Više od sat vremena Napoli je napadao, a gosti sa Sardinije su uporno i vrlo dobro odbijali domaće napade. U 69. minuti aktualni talijanski prvak napokon je poveo, a nakon odlične akcije glavom je zabio Nigerijac Osimhen.

Slavlje igrača Napolija (Foto: Afp)

Premda su veliki dio utakmice napadali i stvarali brojne šanse nogometaši Napolija su teško, pred svojim navijačima, pobijedili Cagliari 2-1 u 16. kolu talijanske Serie A.

Ipak, samo tri minute kasnije Pavoletti je pogodio iz blizine i izjednačio, ali već u 75. minuti bilo je 2-1 za Napoli. Pravu minijaturu napravio je Osimhen u gostujućem šesnaestercu te je asistirao Kvarackeliji koji je zabio novi domaći pogodak i time osigurao Napoliju tri boda.

Pobjeda je Napoli odvela na četvrto mjesto ljestvice, dok je Cagliari ostao na 16. poziciji.

U prvom subotnjem susretu 16. kola nogometaši Leccea su pred svojim navijačima svladali Frosinone 2-1. Do bodova je Lecce stigao u 89. minuti kada je za 2-1 zabio Ramadani, a klub s juga Italije time je skočio na 11. mjesto ljestvice. Frosinone je i dalje vrlo slab gost, ove sezone na strani ima samo dva remija i ovo mu je bio šesti poraz.

Hrvatski nogometaš Marin Pongračić je odigrao cijelu utakmicu za Lecce, dok je Karlo Lulić ostao tijekom cijelog susreta na gostujućoj klupi za pričuve.

U nedjelju igraju Milan - Monza, Fiorentina - Verona, Udinese - Sassulo, Bologna - Roma i Lazio - Inter, dok je posljednja utakmica na rasporedu u ponedjeljak. Igrat će Atalanta - Salernitana.