Sjajni Dogan opet zabio

Drugoligaški derbi pripao domaćinima: Zrinski sredio Šibenik i povećao prednost na vrhu!

Zrinski Osječko 1664 je svladao Šibenik i pobjegao mu na pet bodova.

Dominik Dogan, Amar Pekarić i Toni Kolega (Foto: Vlado Kos/Cropix)

U derbiju 19. kola, ali i cjelokupne polusezone naše drugoligaške konkurencije Zrinski Osječko 1664 je pobijedio Šibenik s 2:0 i učvrstio se na vrhu ljestvice.

Klub iz sela Jurjevac iz okolice Osijeka, koji svoje domaće utakmice igra na stadionu Gradski vrt, u vodstvo je doveo Dominik Dogan u 29. minuti. Ovaj odlični 24-godišnji napadač zabio je tako peto kolo zaredom i trenutno je s 11 golova prvi strijelac lige.

U 60. minuti prednost domaćina udvostručio je Amar Pekarić i rezultat se više nije mijenjao.

Zrinski sada ima pet bodova viška u odnosu na drugoplasirane Šibenčane i sedam više nego što ih je skupio trećeplasirani Vukovar 1991.

Između ta tri kluba vodit će se bitka za prvo mjesto koje vodi u najviši rang hrvatskog nogometa.

Ukoliko Zrinski prvi prođe kroz cilj, tada će Osijek dobiti gradski derbi u SuperSport HNL-u. Naime, ambiciozni predsjednik Zrinskog Ivan Komak u nedavnom intervjuu za gol.hr najavio je da planira, nakon što postanu prvoligaši, klub preseliti u Zagreb, ali prije toga će Zrinski neko vrijeme igrati u osječkom Gradskom vrtu.