Najava brzog povratka?

Počela je Druga liga koja se zove Prva nogometna liga: Šibenik slavio protiv Vukovara

SuperSport Prva nogometna liga, sezona 2023./2024., počela je utakmicom na Šubićevcu.

Šibenik - Vukovar 1991 (Foto: Nikša Stipaničev/Cropix)

U prvoj utakmici nove drugoligaške sezone u Hrvatskoj Šibenik je na svom Šubićevcu s uvjerljivih 3:0 svladao Vukovar 1991.

Dvoboj je to kojim je započela Druga liga, koja službeno nosi naziv SuperSport Prva nogometna liga.

Predvođeni novim trenerom Marijom Carevićem, Šibenčani su već u prvom kolu da li do znanja da nisu tek tako najavljivali ekspresni povratak u najviši rang hrvatskog nogometa iz kojeg su ispali katastrofalnom proljetnom serijom.

Doduše, dugo su lomili otpor gostiju, ali onda su sredinom drugog poluvremena riješili pitanje pobjednika postigavši dva pogotka u razmaku od dvije minute. U 65. je strijelac s bijele točke bio Josip Majić, a u 67. je poentirao Carlos Torres.

Pet minuta prije kraja mrežu Vukovaraca zatresao je i Ivan Roca.