Znamo ih šest od osam

Lokomotiva uz dosta muke izbacila Vukovar iz Kupa: Traže se još dva četvrtfinalista

Trećeplasirana momčad Prve nogometne lige pokazala se tvrdnim suparnikom za Lokomotivu, ali je momčad Silvija Čabraje ipak uspjela opravdati ulogu favorita i slaviti na teškom gostovanju i na teškom terenu za igru.

Lokomotiva (Foto: Goran Mehkek/Cropix)

Nogometaši zagrebačke Lokomotive pobijedili su u srijedu na stadionu Borovo naselje domaću momčad Vukovar 1991 s 2:1 i tako postali šesta momčad koja se plasirala u četvrtfinale Hrvatskog nogometnog kupa.

Lokomotiva je povela u 40. minuti pogotkom Roberta Mudražije koji je udarcem iz kaznenog prostora svladao domaćeg vratara Ivana Mandića, nakon ubačaja Duje Čopa.

No, zagrebačka momčad je u prednosti bila samo četiri minute, kad je njemački napadač Torles Knoll primio loptu u kaznenom prostoru i s braničem Lokomotive na leđima s oko pet metara uspio svladati Zvonimira Šubarića.

Nakon nekoliko propuštenih prilika na obje strane, konačnih 2:1 za Lokomotivu postavio je Vladan Bubanja u 80. minuti. Duje Čop je pucao, vratar Mandić loše reagirao i odbilo loptu ravno na nogu Bubanje koji je lakoćom postigao pobjednički pogodak.

Cibalia ili Rijeka, Varaždin ili Istra 1961

Prije Lokomotive plasman u četvrtfinale Hrvatskog nogometnog kupa izborili su Hajduk, Rudeš, Osijek, Dinamo i Gorica.

Preostala dva dvoboja osmine finala bit će odigrana u utorak, 5. prosinca, kad će Cibalia u Vinkovcima ugostiti Rijeku (13:30), a Varaždin će biti domaćin Istri 1961 (16:00).