Šansa za Pjesnike

Split razbio Lokomotivu i ostavio otvoren natječaj za Europu

U zadnjem susretu 35. kola Prve HNL u Zagrebu su nogometaši RNK Splita pobijedili Lokomotivu s 3-0 (0-0).

U utakmici se gotovo ništa nije događalo sve do 79. minute kada je Ante Erceg pogodio glavom za vodstvo Splita. Dvije minute kasnije isključen je napadač gostiju Ante Rukavina, a u 83. minuti Erceg je postigao svoj drugi zgoditak.

U 85. minuti Marko Rog je postavio konačnih 3-0 za prvu pobjedu Splita na gostovanju kod Lokomotive.

Split je unatoč pobjedi ostao na sedmoj poziciji s 40 bodova, a Lokomotiva je četvrta (45) s dva boda manje od Zagreba.

U posljednjem kolu doznat ćemo tko će osvajanjem četvrte pozicije izboriti plasman u kvalifikacije Europa lige. Lokomotivi je dovoljan i bod zbog boljeg međusobnog skora s Pjesnicima, ali čeka ju teško gostovanje u Zadru dok će Zagreb u Kranjčevićevoj ugostiti Istru kojoj treba bod kako bi izbjegla dodatne kvalifikacije.