maestralna izvedba

Emotivna večer u Barceloni: Messi izjednačio Xavijev rekord, pa bio igrač utakmice

Lionel Messi još se jednom upisao u povijest Barcelone.

Nogometaši Barcelone vratili su se na drugo mjesto ljestvice španjolskog prvenstva uvjerljivom 4:1 (2:1) domaćom pobjedom protiv posljednje Huesce u zadnjem susretu 27. kola.

Kapetan Lionel Messi u svom je 767. nastupu za Barcelonu u svim natjecanjima, čime se izjednačio na prvom mjestu sa Xavijem, bio igrač utakmice s dva gola i asistencijom.

Messi je doveo Barcelonu u vodstvo sjajnim udarcem u 13. minuti, na 2:0 povisio je Griezmann u 35. minuti još jednim pogotkom s distance u sam gornji desni kut, a potom je Huesca smanjila u četvrtoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena iz kaznenog udarca koji je realizirao Rafa Mir.

gol expired Zoran Mamić više nije trener Dinama! Oglasio se porukom: "Ne osjećam se krivim" divider

No u drugom su poluvremenu Mingueza glavom nakon Messijeva kornera u 53. i Messi u 90. minuti postavili konačni rezultat.

Druga Barcelona sada ima 59 bodova, četiri manje od vodećeg Atletica, a dva više od trećeg Reala, dok je Huesca ostala na dnu sa 20 bodova, dva manje od 19. Eibara.