neočekivana pomoć

Finci iznenadili Island i pogurali Hrvatsku prema Rusiji!

Neočekivani rasplet utakmice kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji dogodio se u finskom Tampereu.

Finska nogometna reprezentacija pogurala je Hrvatsku prema Svjetskom prvenstvu u Rusiji iduće godine. Finci su pred svojim navijačima u 7. kolu skupine I slavili s 1:0 protiv Islanda, reprezentacije koja dijeli vrh poretka s našom reprezentacijom. Alexander Ring zabio je pobjednički pogodak u 8. minuti nakon lijepo izvedenog slobodnog udarca.

FINSKA - ISLAND 1:0

Island je u prvom poluvremenu ostao bez ijedne prave prilike za pogodak, a u nastavku je svega dva puta zaprijetio golu domaćina. Rurik Gislason je u 76. minuti utakmice u potpunosti ugasio sve nade Islanda kada je u razmaku od minute dobio dva žuta kartona.

Finska je pobjedom stigla do prva tri boda u kvalifikacijama, te ih sada ima 4. Island je ostao na 13 bodova, pa Hrvatska s pobjedom protiv Kosova može pobjeći na +3. Ukoliko netko pobijedi u susretu Ukrajine i Turske, Vatreni će imati +2 nakon sedmog kola.