VELIKA POBJEDA

Slaven Belupo se oprostio od Kupa: Drugi prvoligaš prošao dalje

U nastavku utorka još će utakmicu osmine finala odigrati Karlovac 1919 i Osijek.

Rudeš - Slaven Belupo (Foto: Slavko Midzor/Pixsell)

U četvrtfinale Kupa plasirao se i Rudeš koji je na domaćem terenu pobijedio Slaven Belupo 3-1. Rudeš inače i dalje nema ni jednu pobjedu u HNL-u. Nakon trinaest utakmica ima samo tri remija i čak deset poraza.

Rudeš je poveo u 13. minuti. Nakon što je zaustavljen pokušaj Jakova Bašića lopta se odbila do Ivana Pešić koji je zatresao suparničku mrežu za veliko slavlje domaćina. No, samo šest minuta kasnije već je bilo 1-1, a efektno je tada pod gredu loptu u domaću mrežu zakucao Juan Bautista Cascini.

U nastavku je Rudeš slomio suparnika tako što je prvo Luka Pavković pogodio u 56. minuti glavom nakon kornera, dok je u 79. spektakularno, sa svoje polovice terena, za 3-1 pogodio Tomislav Srbljinović.

U srijedu se igraju još dvije utakmice osmine finala, a sastaju se Oriolik - Dinamo (14 sati) i Gorica - Radnik Križevci (16.30 sati). Ostali parovi su: Vukovar 1991 - Lokomotiva (29. studenoga), Varaždin - Istra 1961 (5. prosinca) i Cibalia - Rijeka (5. prosinca).