NEVJEROJATNO

Senzacija godine u Francuskoj: Trećeligaš iz Kupa izbacio slavni klub

U četvrtfinalu će Rouen, inače sedmoplasirana momčad na trećeligaškoj ljestvici, na domaćem terenu igrati protiv Valenciennesa.

Nogometaši Monaca (Foto: Profimedia)

U posljednjem susretu osmine finala Francuskog nogometnog kupa dogodilo se veliko iznenađenje, trećeligaš Rouen na svom je terenu izbacio uglednog prvoligaša Monaca.

Nakon 90 minuta rezultat je bio 1:1, a potom su domaći igrači Rouena slavili nakon izvođenja jedanaesteraca s ukupnih 7:6.

S jakim je sastavom Monaco nastupio u ovom susretu, a gosti su poveli pogotkom Baloguna iz jedanaesterca u 35. minuti. Domaći sastav je izjednačio u petoj minuti nadoknade prvog dijela, strijelac je bio Bassin.

U drugom dijelu mreže su mirovale te se o pobjedniku odlučivalo izvođenjem jedanaesteraca. Upravo je Balogun, strijelac u osnovnom dijelu igre, bio jedan od dvojice igrača Monaca koji tada nije realizirao jedanaesterac.