A sad na lanjski hit

Hrvatski nogometaš odveo prvaka Slovenije u drugo pretkolo Lige prvaka: Dvama golovima riješio sve

Maribor je u uzvratnoj utakmici prvog pretkola kao gost svladao bjeloruski Šahtjor Soligorsk.

Slovenski prvak Maribor izborio je plasman u drugo pretkolo Lige prvaka zahvaljujući hrvatskom napadaču Roku Baturini.

U uzvratnoj utakmici slovenski sastav je u gostima svladao bjeloruskog prvaka Šahtjor Soligorsk s 2:0, a oba zgoditka postigao je Baturina.

Bivši napadač zagrebačkog Dinama, koji se trenutno u Mariboru nalazi na posudbi iz mađarskog prvaka Ferencvaroša, prvo je poentirao u 12. minuti, da bi u 56. udvostručio prednost Mariborčana.

Rezultat se do kraja nije mijenjao, a budući da je prva utakmica, odigrana prošli tjedan u Ljudskom vrtu, završila 0:0, Maribor je ukupnih 2:0 prošao u drugo pretkolo gdje ga čeka kudikamo teži ispit - moldavski prvak Šerif.

Bodo Glimt Hit prošle europske sezone se dosta namučio na prvoj prepreci, ipak idu dalje u Ligi prvaka divider

Prošle sezone Šerif je bio apsolutni hit Lige prvaka, bilo je iznenađenje što su se uopće uspjeli domoći grupne faze, a onda su u skupini osvojili šest bodova, između ostalog nokautiravši kasnijeg prvaka Europe Real Madrid na Santiago Bernabeuu.

Šerif je novu europsku avanturu započeo eliminacijom prvaka Bosne i Hercegovine, mostarskog Zrinjskog, kojeg je poslije tvrdih 180 minuta prošao sretnim autogolom u uzvratu u Moldaviji.

gol expired VIDEO Zrinjski ispao iz Lige prvaka kod prošlogodišnjeg hita, presudio je autogol divider