Kakva šteta

FOTO Kantrida šokirana: Sevilla izjednačila u sučevom vremenu!

Rijeka je odigrala 2:2 s favoriziranom Sevillom na Kantridi u 2. kolu skupine G Europske lige...

Kakva šteta! Rijeka je vodila 2:1 do prve minute sučevog vremena, a onda je Stéphane Mbia šokirao prepunu Kantridu i postavio konačnih 2:2.

Nesreća i Kekov grijeh: Klasa poput Kramarića mora igrati do kraja!

Rijeka je ušla u utakmicu prilično smušeno, puno su griješili igrači Matjaža Keka. Jednu takvu pogrešku iskoristio je Iago Aspas u 26. minuti. Ivan Tomečak nespretno je glavom praktički dodao loptu Aspasu, a ovaj se potom lažnjakom riješio Mitrovića i zakucao loptu u mrežu.

I drugo poluvrijeme Riječani su otvorili s pogreškom, Lešković je promašio jednu loptu i otvorio šansu Sevilli, no Iborra nije bio precizan.

Preokret kreće u 52. minuti, Moises je dao sjajan pas za Kramarića koji se odlično ubacuje u putanju Kolodziejczaka koji ga ruši u šesnaestercu, a sudac ispravno i bez dvoumljenja pokazuje na bijelu točku i isključuje igrača Seville. Kramarić je smireno realizirao najstrožu kaznu.

S igračem više Rijeka niže šanse, a do potpunog preokreta dolazi u 68. minuti. Kramarić je sjajno asistirao Zoranu Kvržiću koji uz malo sreće, lopta se od nekog odbila, pogađa mrežu Beta.

I kada je prepuna Kantrida u transu zaključivala utakmicu, Mbia je šokirao desetak tisuća gledatelja u prvoj minuti sudačke nadoknade i još jednom potvrdio da se igra do posljednjeg sučevog zvižduka. Žal ostaje, ali i bod je odličan ulov protiv branitelja naslova.

Feyenoord slavio protiv Standarda

U drugom dvoboju iz ove skupine Feyenoord je u Rotterdamu pobijedio Standard 2-1. Golove za nizozemski sastav zabili su Sven van Beek (47) i Elvis Manu (84), a za Standard pogodak je postigao Jonathan Viera (65).

Nakon dva kola na ljestvici vodi Sevilla sa četiri boda, Feyenoord i Standard imaju po tri boda, dok je Rijeka na četvrtom mjestu s jednim bodom. U susretu trećeg kola Rijeka će 23. listopada ugostiti Feyenoord, dok Standard putuje u Sevillu.

RIJEKA - SEVILLA 2-2

RIJEKA. Stadion Kantrida - 9.500 gledatelja; Sudac: Kenn Hansen (Danska);

Strijelci: 0-1 Aspas (26), 1-1 Kramarić (53-11m), 2-1 Kvržić (68), 2-2 Mbia (90+2)

Crveni karton: Kolodziejczak (52)

RIJEKA: Vargić - Leovac, Lešković, Mitrović, Tomečak - Jugović, Jajalo, Cvijanović, Kvržić (od 74. Zlomislić) - Kramarić (od 82. Krstanović), Moises (od 88. Vešović)

SEVILLA: Beto - Coke, Carrico, Kolodziejczak, Navarro - Iborra, Krychowiak - Vidal, Banega (od 59. Mbia), Reyes (od 59. Trémoulinas) - Aspas (od 72. Bacca)