džoker s klupe

"Monstrum" Gameiro: Hat-trick za pet minuta u pobjedi Atletica!

Atletico je ponovno bio na rubu prosipanja bodova kod davljenika, no na krilima čudesnog Gameira uspio je upisati uvjerljivu pobjedu

U prvoj utakmici subotnjeg programa 23. kola španjolskog nogometnog prvenstva madridski Atletico je kao gost svladao Sporting iz Gijona sa 4-1 (0-0).

Goste je u vodstvo doveo Yannick Carrasco (46) nakon samo 13 sekundi igre u drugom poluvremenu, no Sergio Alvarez (49) je vrlo brzo poravnao na 1-1. Taj je rezultat vrijedio sve do 10-ak minuta prije kraja kada je Kevin Gameiro (80, 81, 85) s tri gola u samo pet minuta osigurao uvjerljivu pobjedu Atletica.

Šime Vrsaljko igrao je čitavu utakmicu za Atletico, dok je Duje Čop za Sporting u igru ušao u 84. minuti.

Četvrti Atletico sada ima 45 bodova, jednog manje uz utakmicu više od treće Seville, a četiri više uz također utakmicu više od petog Real Sociedada.

Sporting je ostao u zoni ispadanja, 18. sa 16 bodova, dva manje od 17. Leganesa koji drži posljednje mjesto koje osigurava ostanak u Primeri.

Na vrhu je Real Madrid sa 49 bodova, jedan manje uz dvije utakmice više ima druga Barcelona.