Kup kralja

Šok u Madridu: Jedan velikan ispada već u osmini finala

Ždrijebom je odlučeno da će se u osmini finala Kupa kralja igrati veliki madridski derbi.

Carlo Ancelotti (Foto: Afp)

Španjolski nogometni trećeligaš Unionistas priredio je veliko iznenađenje eliminiravši Villarreal u susretu šesnaestine finala Kupa kralja.

Klub iz Salamance je "potopio" Žutu podmornicu nakon dva dana, 120 minuta igre i čak 16 jedanaesteraca.

Utakmica između Unionistas i Villarreala je prekinuta u nedjelju neposredno prije produžetka, zbog problema s strujom koji je stadion Salamance bacio u mrak. U trenutku prekida rezultat je bio 1-1. Ilias Chakkour je doveo goste u vodstvo u 81. minuti da bi Alfred Planas izjednačio pet minuta kasnije iz jedanaesterca.

Luka Modrić Luka Modrić otputovao u Saudijsku Arabiju: Sve je bliže rušenju velikog rekorda divider

Utakmica je nastavljena u ponedjeljak poslijepodne. Kako više nije bilo golova odlučena je udarcima s bijele točke, a odluka je pala u osmoj seriji.

Prvi su promašili gosti, u drugoj seriji nije zabio Alberto Moreno, no u četvrtoj seriji nije pogodio niti domaći napadač Alfred Planas. Uslijedile su tri serije bez promašaja, a potom je u osmoj seriji pala odluka. Adrian Gomez je pogodio za domaći sastav, a Kiko je prebacio cijeli gol i veliko slavlje u Salamanci je moglo početi.

U osminu finala plasiralo se 14 prvoligaša, drugoligaš Tenerife, te trećeligaš Unionistas, a ždrijebom je odlučeno kako će se već u osmini finala igrati veliki madridski derbi između Reala i Atletica.