Argentinac otvorio dušu

Osvojio Svjetsko prvenstvo i europski kup, ali još uvijek nema klub: "Razmislit ću o mirovini"

Upisao je dva nastupa za Argentinu u pohodu na svjetsku krunu u Katru.

Papu Gomez (Foto: Afp)

Papu Gomez, član zlatne argentinske generacije iz Katra, razmišlja o prekidu nogometne karijere.

Prije samo devet mjeseci popeo se na svjetski tron, no situacija se potpuno promijenila.

Nedavno je ostao bez kluba, prvog dana rujna je raskinuo ugovor sa Sevillom s kojom je osvojio Europsku ligu prošle sezone, no novog poslodavca još uvijek nije pronašao:

"Čekam pravu priliku. Ako se ne pojavi, razmislit ću o mirovini. Dao sam sve za nogomet i ne želim završiti ogorčen", priznaje iskusni argentinski nogometaš koji je nedugo nakon Katra zagazio u 36. godinu života.

Luka Sučić VIDEO Najmlađi brončani Vatreni otkrio za koga navija: "Dinamo ili Hajduk?" divider

Za Gaučose je upisao dva nastupa na Svjetskom prvenstvu, protiv Saudijske Arabije i Australije, dok je utakmicu protiv Hrvatske za plasman u finale propustio zbog ozljede.

Najveći trag je ostavio u dresu Atalante, gdje se zadržao dugih sedam godina upisavši ukupno 252 nastupa, 59 golova i 72 asistencije.