Sami na vrhu

Monacu derbi kola i prvo mjesto: Pogledajte čudesnu obranu Subašića

U derbiju 23. kola francuskog nogometnog prvenstva Monaco je pobijedio Nicu 3-0 odvojivši se na vrhu ljestvice Le Championnata.

Momčad iz Kneževine i Nica su derbi Azurne obale dočekali bodovno poravnati na vrhu ljestvice, no gosti se nisu uspjeli obraniti silovitim napadima najefikasnije momčadi u ligama ''petice''.

Nica je držala ''nulu'' u prvom poluvremenu, no u nastavku susreta je domaćin zabio tri gola.

Strijelci za uvjerljivu pobjedu Monaca bili su Valere Germain (47) i Radamel Falcao (60, 81). Nica je najbliže pogotku bila u posljednjim trenucima susreta kada je Valentin Eysseric uzdrmao vratnicu.

Danijel Subašić je odigrao cijelu utakmicu za Monaco, a u 85. minuti imao je sjajnu obranu nakon udarca glavom Plea. Monaco sada ima 52 boda, PSG je drugi s 49 bodova, koliko ima i trećeplasirana Nica.