Ajme, kakav peh

Nevjerojatna situacija: Mitrović dvaput udario loptu kod penala - zabio je, ali je poništeno!

Aleksandar Mitrović mogao je postati junak Fulhama protiv Newcastlea, ali dogodio mu se veliki peh.

Aleksandar Mitrović (Foto: Afp)

U prve dvije utakmice 20. kola engleske Premier lige domaćini su upisali pobjede po 1:0.

Newcastle je svladao Fulham, dok je Chelsea u ogledu londonskih klubova bio bolji od Crystal Palacea.

U ovom prvom spomenutom dvoboju malo je nedostajalo da ne završi obrnuto. Gosti su pri rezultatu 0:0 dobili jedanaesterac, loptu je na bijelu točku namjestio srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović i zatresao mrežu, ali mu je pogodak opravdano poništen.

Naime, u trenutku dok se zaletavao na šut, Mitrović se poskliznuo te je prilikom izvođenja jedanaesterca dvaput igrao loptom, a to se ne smije. U padu je prvo lijevom nogom zakačio loptu i pomaknuo ju s bijele točke, nakon čega je desnicom pogodio mrežu.

Igrači Newcastlea su dobro vidjeli što se dogodilo i odmah su okružili suca koji je donio ispravnu odluku poništivši pogodak. Nevjerojatnu situaciju pogledajte OVDJE.

Bilo je to u 69. minuti, a 20-ak minuta kasnije, u samom finišu, Fulham je ostao i bez tog jednog boda, jer Alexander Isak je pogodio za veliko slavlje Svraka i dolazak na samo jedan bod zaostatka za drugoplasiranim Manchester Cityjem.

Za trijumf Chelseaja nad Crystal Palaceom strijelac je bio Kai Havertz u 64. minuti.