uzbudljivi susreti

Luka Ivanušec ispao iz Europe nakon lutrije penala: Turski velikan ispao u Pragu

Nogometaši Marseillea, praške Sparte i Sportinga također su izborili osminu finala Europske lige.

Luka Ivanušec protiv Rome (Foto: Afp)

Nogometaši Rome plasirali su se u osminu finala Europske lige nakon što su na svom Olimpicu boljim izvođenjem penala 5:4 izbacili Feyenoord, za koji je nastupio hrvatski reprezentativac Luka Ivanušec.

Oba su dvoboja završila 1:1. Gimenez je doveo Nizozemce u vodstvo u 6. minuti, a poravnao je Pellegrini u 15. minuti.

Kod raspucavanja penala prvo je kod domaćih promašio Lukaku, a potom su isto učinili Hancko i Jahabanksh kod Feyenoorda, za koji je Ivanušec igrao od 59. minute.

Sporting je u Lisabonu odigrao 1:1 s Young Boysima, ali je prošao zahvaljujući pobjedi 4:2 iz prve utakmice. Gyokeres (13) je bio strijelac za Portugalce, a Ganvoula (84pen) za Švicarce.

Sparta jeu Pragu s 4:1 nadigrala Galatasaray i nadoknadila poraz 2:3 iz prve utakmice u Istanbulu. Preciado (8), bivši napadač Lokomotive Tuci (74), Haraslín (80) i Kuchta (90+6) pogodili su za Čehe, a Bardakcı (16) za Turke.

Marseille je na Velodromeu s 3:1 pobijedio Šahtar i prošao s ukupnih 5:3. Aubameyang (23), Sarr (74) i Kondogbia (81) pogađali su za Francuze, a Sudakov (12pen) za Ukrajince.