Važna tri boda

Liverpool preuzeo prvo mjesto: Klopp se zlatnim slovima upisao u povijest Boxing Daya

Jurgen Klopp, njemački strateg na klupi Liverpoola, upisao se u povijest Boxing Daya.

Jurgen Klopp (Foto: Afp)

Nogometaši Liverpoola barem privremeno su preuzeli vrh ljestvice engleske Premier lige nakon što su u susretu 19. kola na gostovanju svladali Burnley rezultatom 0:2.

Redsi su poveli već u šestoj minuti golom Darwina Nuneza, a pobjedu je potvrdio Diogo Jota u 90. minuti. Liverpool je još dva puta tresao suparničku mrežu, ali su golovi Codyja Gakpa u 29. minuti i Harveyja Elliotta u 55. minuti poništeni nakon asistencije VAR-a.

Željko Kopić Kopić dao savjet turistima koji dolaze u Hrvatsku: "Možete sve, samo nemojte na Maksimir" divider

Ovom pobjedom njemački strateg Jurgen Klopp je postavio zanimljiv rekord engleske lige na Boxing Day, bila je ovo njegova šest pobjeda u isto toliko susreta, čime je nadmašio Mauricia Pochettina.

U šest odigranih susreta na Boxing Day Kloppova je momčad zabila 19 golova i primila samo jedan jedini pogodak.

Dodajmo kako je Liverpool ovom pobjedom skočio na prvo mjesto prvenstvene ljestvice i nakon 19 odigranih kola ima 42 boda, dva više od Arsenala kojeg u četvrtak čeka ogled protiv West Hama.