sasvim zasluženo

Prvak Europe pao u paklu Napulja: Mertens i Llorente srušili Liverpool!

Napoli je na otvaranju Lige prvaka slavio protiv prvaka Europe - Liverpoola.

Mertens slavi pogodak protiv Liverpoola (Foto: AFP) (Foto: Afp)

U skupini E Lige prvaka Napoli je s 2:0 pobijedio europskog prvaka Liverpool. Igralo se odlično, no nije bilo golova sve do 82. minute kada Dries Mertens iz penala dovodi Napoli u vodstvo. U 92. minuti Llorente zabija na 2:0 i zasluženu pobjedu Napolija.

U drugoj utakmici skupine RB Salzburg je s čak 6:2 nadigrao Genk, a u prvom dijelu bilo je čak 5:1. Tri gola je u prvom poluvremenu zabio Norvežanin Erling Haland, koji je postao prvi tinejdžer u povijesti Lige prvaka koji je u svom debiju postigao hat-trick u jednom poluvremenu.

Izjednačio je 15 godina star rekord Waynea Rooneyja, koji je također kao tinejdžer u svom debiju u Ligi prvaka postigao hat-trick Fenerbahčeu. Bilo je to 2004. godine, a za to mu je trebalo sveukupno 54 minute.

U skupini H u Londonu je Valencia iznenadila Chelsea s 1:0. Rodrigo je u 75. minuti zabio za Valenciju, a dvije minute prije kraja Barkley je promašio penal. Mateo Kovačić je igrao do 80. minute za Engleze.

Iako jako oslabljen u odnosu na čudesnu prošlu godinu Ajax je u Amsterdamu s 3:0 svladao Lille. Domagoj Bradarić je odigrao cijelu utakmicu za Francuze.

Liga prvaka, 1. kolo:

SKUPINA E

NAPOLI - LIVERPOOL 2:0 (Mertens 82 11-m, Llorente 90+2)

RB SALZBURG - GENK 6:2 (Haeland 2, 34, 45, Hwang 36, Szoboslai 45+3, Junuzović 66//Lucumi 40, Ndogala 52)