Giroud junak Rossonera

Milan natamburao Red Bull Salzburg i prošao u nokaut fazu iz Dinamove skupine

Nogometaši Milana osvojili su drugo mjesto u skupini E Lige prvaka.

Slavlje Girouda i suigrača (Foto: Afp)

U izravnom obračunu za drugo mjesto u skupini E Lige prvaka nogometaši Milana pobijedili su Red Bull Salzburg s 4:0 i izborili plasman u osminu finala, zajedno s pobjednikom skupine Chelseajem koji je u posljednjem pobijedio zagrebački Dinamo.

Apsolutni junak trijumfa Rossonera bio je Olivier Giroud koji je postigao prvi i treći pogodak te upisao asistenciju za drugi i četvrti.

Francuski napadač je u 14. minuti načeo goste, zatim je na samom početku drugog poluvremena bio asistent Radi Kruniću, da bi u 57. ponovno se upisao u strijelce.

U samom finišu Giroud je asistirao i Junioru Messiasu koji je postavio konačan rezultat.

Milan je tako skupinu okončao s 10 osvojenih bodova, tri manje od Chelseaja i četiri više od prvaka Austrije, dok je posljednjeplasirani Dinamo ostao na četiri.