liga nacija

Gavranović zabio za Švicarsku, Lukaku donio pobjedu Belgiji

Osim utakmice Hrvatske i Engleske, u petak je odigrano još šest susreta Lige nacija.

Gavranović slavi gol (Foto: AFP) (Foto: Afp)

U utakmici skupine 2 A grupe Lige nacija u Bruxellesu nogometaši Belgije slavili su protiv Švicarske s 2:1, a pogodak za Švicarce zabio je napadač Dinama Mario Gavranović.

Belgijanci su poveli u 58. minuti preko Lukakua, a Gavranović je izjednačio u 76. minuti, nekoliko minuta nakon što je ušao u igru. Ipak, brončani sa nedavnog SP-a došli su do pobjede novim golom Lukakua u 84. minuti. Belgija ima 6 bodova, Švicarska tri, a Island je bez bodova.

U Ligi B Austrija je u Klagenfurtu pobijedila Sjevernu Irsku s 1:0 golom Marka Arnautovića. U Ligi C Grčka je kod kuće pobijedila Mađarsku također s 1:0.

U Ligi D Bjelorusija je pobijedila Luksemburg 1:0, dok je Moldavija s 2:0 bila bolja od San Marina.