Važni bodovi

Leko upisao drugu pobjedu u Standardu: U deset minuta zabili tri gola i riješili utakmicu

Bivši trener Hajduka Ivan Leko upisao je veliku pobjedu sa Standardom protiv Genta.

Ivan Leko (Foto: Afp)

Nakon dva uzastopna poraza, Ivan Leko je upisao pobjedu na klupi Standarda. U susretu 28. kola belgijskog prvenstva svladali su Gent (4:2) i osvojili važna tri boda.

Utakmica nije krenula sjajno za Lekinu momčad, već u 14. minuti gosti su poveli, no samo četiri minute kasnije zaradili su izravan crveni karton. U najboljem trenutku, pred sam odlazak na odmor, Kanga zabija s 11 metara za izjednačenje rezultata (1:1).

Slaven Bilić Slaven Bilić preuzima reprezentaciju: Odlazi u državu s jakom hrvatskom dijasporom? divider

U drugom poluvremenu Standard je ubacio u brzinu više, u razmaku od samo deset minuta zabili su tri pogotka (Yeboah dva puta i Kawabe) te praktički riješili pitanje pobjednika. Do kraja susreta Gent je tek uspio smanjiti na 4:2.

Ovo je bila tek druga Lekina pobjeda na klupi Standarda, naime u osam susreta ima još dva remija i četiri poraza.