Kakav start u sezonu

Senzacionalni su: Hit-klub preokretom skočio na vrh, u leđa im gledaju i Real i Barca!

La Liga ima novog lidera, to je nevjerojatna Girona.

Girona (Foto: Afp)

Nogometaši Girone iskoristili su kiks Barcelone i pobjedom u gostima kod Villarreala od 2:1 probili su se na prvo mjesto La Lige.

Senzacionalna Girona, koja proživljava najbolji start u povijesti kluba, u sedmom je kolu došla do šeste pobjede preokretom protiv Žute podmornice.

Villarreal je pogotkom Danija Pareja poveo u 49. minuti, ali uskoro je uslijedio preokret, u razmaku od samo tri minute.

Prvo je u 58. Artem Dovbyk izjednačio, da bi u 61. Eric Garcia pogodio za vodstvo gostiju.

Rezultat se do kraja nije mijenjao pa će ovaj mali sa sjevera Katalonije iduću prvenstvenu rundu dočekati na vrhu ljestvice, šepureći se ispred Real Madrida i Barcelone.

Dodajmo kako je Real ove srijede na Santiago Bernabeuu s 2:0 pobijedio Las Palmas. Strijelci za Kraljevski klub bili su Brahim Diaz i Joselu, a Luka Modrić je cijelu utakmicu odgledao s klupe.