Gostujuće slavlje Villarreala

Tri kluba iz Madrida nalaze se u TOP 5: Rayo je apsolutni hit sezone u Španjolskoj

Rayo Vallecano je klub iz Madrida, osnovani su 1924. godine, a ove sezone im ide sjajno.

Nogometaši Rayo Vallecana svladali su u Madridu Alaves sa 2:0 (2:0) u prvoj utakmici subotnjeg programa 18. kola španjolske La Lige.

Oba gola postignuta su u prvom poluvremenu. U 19. minuti je mrežu gostiju pogodio Sergio Guardiola, a konačnih 2:0 je postavio Alejandro Catena u 26. minuti.

Rayo Vallecano je sa 30 bodova privremeno skočio na četvrto mjesto prvenstvene ljestvice na kojoj vodeći Real Madrid ima 42 boda iz 17 nastupa.

Sevilla ima 34 boda iz 16 utakmica, a Betis je treći sa 33 boda. Alaves je sa 15 bodova na 17. poziciji, odmah iznad zone ispadanja od koje ga dijele dva boda.

Poslije ovog trijumfa Raya snage su odmjerili Real Sociedad i Villarreal, a završilo je 1:3.