Kutija šibica: Asfalt Zelenika slavila nakon sedmeraca

Momčad Asfalti Zelenike - Plamen je pobjednik Kutije šibica 2009. godine nakon što su u finalu svladali GPV Elkro nakon boljeg izvođenja sedmeraca

Momčad Asfalti i Zelenika Plamen Križevci u veliko finale ušla je sa Jukićem, Grcićem, Đulvatom, Grbavićem Čuljkom i Danijelom Novakom dok su za gospićki GPV Elkrom u prvoj šestorci bili Švigir, Tihomir Novak, Simeunović, Ibrišimović, Purgar i Hertl.

U 11. minuti Zelenika je došla u vodstvo. Đulvat je odigrao za Kovačeca, koji je iskosa s lijeve strane neobranjivo pogodio lijevi donji kut. No momčad Elkroma nakon toga je preuzela konce igre. Dramatične situacije pred vratima Zelenike redaju se jedna za drugom pa se tako Hertl našao u velikoj prigodi za izjednačenje ali nije uspio. 35. minutu obilježile su dvije briljatne obrane igrača utakmice, vratara Zelenike Jukića nakon udaraca Osredkara i Marinovića.

Ovakve obrane jednog vratara slobodno možemo reći, još nisu viđene na Kutiji. U 37. minuti Marinović je iz vrlo izgledne situacije pucao kraj vrata, da bi u istoj minuti pokleknuo Jukić, strijelac za izjednačenje bio je Hertl, pišu Sportske novosti.

Nakon nevjerojatno uzbudljivih i kvalitetnih 40 mintua pristupilo se izvođenju sedmeraca. Prvi je pucao Grcić i pogodio, dok je Osretkar pogodio desnu vratnicu. Kovačec je u drugoj seriji također zabio, a na 3.2 smanjio je Tihomir Novak. U posljednjoj seriji Đulvat je zabio, pa je veliko slavlje momčadi Asfalti Zelenika Plamen Križevci moglo započeti.

Treće mjesto osvojilo je Mal-Gal Građevinarstvo iz Krapine koje je s 2:1 svladalo Nexe Beton. U finalu veteranskog turnira slavio je Hotel Vienna Paulaner. Momčad Branka Strupara koji je proglašen igračem turnira svladala je FS Diego 4:1.