U zoni Lige prvaka

Bajka ide dalje: Kovačev Eintracht radi čuda, zabio i zaboravljeni Vatreni

U posljednjem susretu 19. kola njemačkog nogometnog prvenstva Eintracht na čijoj klupi sjedi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, je pobijedio Darmstadt 2-0, a drugi gol na utakmici zabio je Ante Rebić.

Eintracht se dugo mučio protiv ''fenjeraša'' Bundeslige, a bunker gostiju slomio je Makoto Hasabe golom iz kaznenog udarca u 74. minuti. Pobjedu domaćina potvrdio je Rebić u 83. minuti.

Bio je to njegov prvi pogodak u dresu Eintrachta otkako je u srpnju prošle godine stigao na posudbu iz Fiorentine.

Ante Rebic Goal by videosansebastian

U prvom nedjeljnom susretu Augsburg je pobijedio Werder 3-2, a pobjednički pogodak zabio je Raul Bobadilla u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Werder je vodio 1-0 i 2-1, no domaćin je uspio okrenuti rezultat i ostvariti važnu pobjedu. Golove za Augsburg zabili su Jonathan Schmid (28), Koo Ja-Cheol (79) i Raul Bobadilla (90+4), dok su strijelci za Werder bili Theodor Gebre Selassie (26) i Max Kruse (65-11m).

Na ljestvici vodi Bayern s 46 bodova, RB Leipzig ima četiri boda manje, a Eintracht se probio na treće mjesto s 35 bodova. Četvrta je Borussija Dortmund s 34 boda koliko ima i Hoffenheim na petom mjestu.