bravo majstore

Kalinić briljirao u derbiju: Gent slavio, Lovre i dalje netaknute mreže

Lovre Kalinić po treći je put iz isto toliko pokušaja sačuvao svoju mrežu netaknutom u belgijskom prvenstvu...

U derbiju 24. kola belgijskog nogometnog prvenstva Gent je pobijedio lidera prvenstva Club Brugge 2-0 uz još jednu sjajnu predstavu hrvatskog vratara Lovre Kalinića.

Pobjedu domaćinu donijeli su Yuya Kubo golom u 53. minuti, te Kalifa Coulibaly pogotkom u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Jedan od najboljih igrača utakmice bio je i bivši vratar Hajduka koji je ove zime preselio u Gent. Kalinić se istaknuo s nekoliko sjajnih obrana i još uvijek nije primio gol otkako je stigao u Belgiju.

Debitirao je u pobjedi protiv Charleroia (1-0), potom nije primio gol protiv Lokerena (0-0), a u nedjelju niti protiv lidera prvenstva.

Club Brugge je ovim porazom otvorio mogućnost Anderlechtu da pobjedom protiv Standarda preuzme vodstvo na ljestvici.

Brugge vodi sa 49 bodova, Anderlecht je drugi s dva boda manje, ali i utakmicom manje, dok je na trećem mjestu Waregenm sa 46 bodova. Gent je napredovao na šesto mjesto sa 39 bodova.