Kapa dolje

Kakav gospodski potez trenera Rangersa! Zapovjedio igračima da puste gol suparniku

Trener Rangersa Michael Beale naredio je svojim igračima da puste pogodak Patrick Thistleu.

Borna Barišić (Foto: Afp)

Nogometaši Rangersa izborili su plasman u četvrtfinale škotskog Kupa nakon što su u susretu osmine finala pobijedili Partick Thistle 3:2.

Bila je to zanimljiva utakmica u kojoj su gosti poveli 1:0, imali su i 2:2, no Rangers je četiri minute prije kraja zabio za pobjedu.

Napoli - Cremonese FOTO Napoli zaigrao u posebno dizajniranom dresu: Posvećen je Valentinovu divider

Međutim, više od samog rezultata nakon utakmice pričalo se o potezu menadžera Rangersa Michaela Bealea, koji je svojim igračima naredio da puste suparniku pogodak za 2:2.

No, krenimo redom. Partick Thistle, koji se nalazi na petom mjestu drugog razreda škotskog nogometa, poveo je u 35. minuti golom Kevina Holta iz jedanaesterca.

Izjednačio je hrvatski napadač Antonio Čolak u 50. minuti svojim 15. golom u 30. nastupu za Rangers.

Slavlje Juventusa Juventus minimalno slavio protiv Fiorentine: VAR ih spasio u završnici susreta divider

U 65. minuti domaćin je imao kazneni udarac, no James Tavernier nije bio precizan. Ipak, rezultat je preokrenuo Malik Tillman u 71. minuti golom koji je izazvao bijes na suprotnoj strani. Naime, gosti su željeli vratiti Rangersu jednu loptu izbačenu u aut nakon što se igraču ukazala pomoć. No, Tillman je nesportski "ukrao" loptu, krenuo u kontru i zabio za 2:1.

U gužvi koja je nastala igrači Patrick Thistlea 20-godišnjeg američkog veznjaka bacili su na travnjak, došlo je do naguravanja, a sudac je jedva smirio situaciju.

Sergej Jakirović Jakirović nakon Gorice: ''Prenijeli smo pobjednički mentalitet iz Zrinjskog na momčad'' divider

Svjestan kako je njegov igrač zabio na nesportski način, menadžer Rangersa Beale naredio je svojim igračima da puste suparnika da izjednači. Scott Tiffoney krenuo je s centra i zabio za 2:2.

Pobjedu Rangersu donio je James Sands u 86. minuti nakon ubačaja Borne Barišića iz kornera.