U lovu na Real

Veličanstven rekord Messija i sjajno dodavanje Rakitića u pobjedi Barce

U 21. kolu nogometnog prvenstva Španjolske Barcelona je u subotu na svom terenu pobijedila Athletic Bilbao s 3-0.

Hrvatski veznjak Ivan Rakitić bio je asistent za treći gol Barcelone u pobjedi 3-0 protiv Athletic Bilbaa.

Barca je povela golom Alcácera u 18. minuti, a na 2-0 povisio je Lionel Messi (40) iz slobodnog udarca. Messi je time prestigao Koemana kao igrač s najviše golova iz slobodnog udarca u povijesti Barcelone.  Strijelac za konačnih 3-0 bio je Aleix Vidal (67), kojeg je uposlio Rakitić.

Rakitić, koji je ušao u igru u 54. minuti, mogao se upisati i u strijelce, ali je njegov pokušaj u 89. minuti prohujao iznad gola.

Barca je došla na bod zaostatka od vodećeg Real Madrida, koji ima dvije utakmice manje. U nedjelju Real gostuje kod Celte.

Prethodno je Malaga kod kuće izgubila od Espanyola sa 0-1, a strijelac je bio Pablo Piatti (17)