doveden da vrati naslov

Debi iz snova za hrvatskog napadača: Zabio hat-trick svom bivšem klubu!

Debi iz snova imao je hrvatski napadač Ivan Santini u dresu belgijskog Anderlechta.

Ivan Santini slavi pogodak (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Ovog tjedna započinju brojna klupska nogometna prvenstva, a jedno od njih je i belgijska Jupiler liga. Tamo je Anderlecht u sklopu 1. kola deklasirao Kortrijk s 4:1 u gostima, a hat-trick u pobjedi postigao je hrvatski napadač Ivan Santini.

Santini je, podsjetimo, bivši igrač Kortrijka, koji je lani igrao u francuskom Caenu. Santini je zabijao pogotke u 3., 48. i 73. minuti, prije nego li ga je trener Vanhaezebrouck povukao iz igre u 75. minuti. Bio je to njegov službeni debi u dresu Anderlechta, jednog od najvećih favorita za naslov prvaka.

Za Anderlecht je zaigrao i Antonio Milić, koji je zauzeo poziciju lijevog stopera u formaciji 3-4-3.