Borba za ostanak

Splitu velika drama nakon čak dva promašena jedanaesterca domaćina

U utakmici 22. kola Prve HNL nogometaši Splita su slavili u Koprivnici protiv Slaven Belupa s 1-0 (1-0) nakon što su domaćini promašili čak dva jedanaesterca.

Splićani su čudesno došli do pobjede u Koprivnici koja ima poboljšava izglede u grčevitoj borbi za ostanak. Pobjednički pogodak postigao je Ivan Tomičić u 11. minuti kada je loptu s 20 metara efektnim volej udarcem zakucao pod gredu vrata domaćina.

Slaven je imao u nastavku veliki broj prilika i za uvjerljivu pobjedu, a promašili su čak i dva kaznena udarca. Prvo je udarac s bijele točke Stevanovića u 73. minuti obranio junak utakmice vratar Jukić, a u 90. minuti Brazilac Heber je iz penala pucao preko grede.

Split je pretposljednji s 12 bodova, tri više od Cibalije, dok je Slaven ostao peti s 27 bodova.

Susret se igrao na Gradskom stadionu, a sudio je pred 1000 gledatelja Matoc iz Zaprešića.

Strijelac: 0-1 Tomičić (11)

Promašeni penali: Stevanović (Sla,73), Heber (Sla, 89)